Місія Артеміда – NASA назвала нову дату запуску ракети SLS

Агентству потрібно вирішити проблему з витоком палива ракети.

NASA назвало дату нової спроби запуску місії Артеміда

NASA здійснить нову спробу запустити місію Артеміда-1 23 вересня. Але це відбудеться лише в тому випадку, якщо агентству вдасться вирішити проблему з витоком палива з бака апарату, повідомляє Space.com.

За словами Джима Фрі, заступник голови NASA з розробки дослідницьких систем, запуск місії може відбутися 23 або 27 вересня. Точна дата залежить від ряду умов, у тому числі, від того, чи вирішить NASA продовжити час, необхідний на перевірку батарей системи припинення польоту ракети Space Launch System (SLS).

Космічні сили США вимагають, щоб NASA тестувало цю систему кожні 25 днів. Для цього необхідно, щоб ракету висотою 98 метрів прибрали зі стартового майданчика та перевели назад до ангару. Якщо цей термін продовжать, це дозволить уникнути додаткових тижнів затримки, через яку запуск SLS може бути перенесений на жовтень.

За словами Фрі, менеджери місії “Артеміда” вже подали заявку на продовження цього терміну. Він не уточнив, про які терміни продовження йдеться. Раніше термін продовжили з 20 до 25 днів.

Місія «Артеміда-1» передбачає перший політ як ракети, так і місячної капсули «Оріон», побудованих за контрактами NASA з Boeing і Lockheed Martin Corp.

Місію названо на честь богині, яка була сестрою-близнюком Аполлона (назва першої американської місячної місії). Передбачається, що “Артеміда” має стати відновленням місячної програми з висадженням американських астронавтів на поверхню природного супутника Землі.

Місія планується в 2025 році, хоча багато експертів вважають, що тимчасові рамки, ймовірно, зрушать.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше