Як подолати старіння – вчені знайшли молекулу, яка може подолати старіння та хворобу Альцгеймера

Допомогти в цьому може група молекул.

Вчені знайшли спосіб зробити життя людини кращим і довшим

Вчені з Медичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі виявили групу молекул, які дозволяють клітинам відновлювати пошкоджені компоненти, дозволяючи тканинам зберігати необхідні функції. На думку дослідників, розроблений ними препарат може покращити і зробити довшим життя людей похилого віку, а також, у перспективі, може допомогти в лікуванні таких розладів, як хвороба Паркінсона та Альцгеймера, повідомляє SciTechDaily.

Щоб продемонструвати ефективність молекули, вчені використали модельний організм. Дослідники простежили за тим, як різні методи лікування впливають на довжину та якість життя. У результаті цього їм вдалося довести, що такі молекули можуть успішно захистити клітини тіла від пошкоджень.

Одним з головних факторів старіння є зниження ефективності механізму контролю якості клітин, що призводить до накопичення дефектних мітохондрій.

«Мітохондрії, «електростанції» клітини, відповідають за виробництво енергії. Їх можна порівняти з крихітними електричними батареями, які допомагають клітинам функціонувати належним чином. Хоча ці «батареї» постійно зношуються, у наших клітинах є складний механізм, який видаляє дефектні мітохондрії та замінює їх на нові», – заявив один з авторів дослідження Еїнав Гросс.

З віком цей механізм слабшає, що призводить до дисфункції клітин та погіршення тканинної активності. Подібний процес лежить в основі багатьох вікових дегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона та Альцегеймера.

Дослідження, проведене Гроссом та його колегою Шмуелем Бен-Сассоном, може мати важливе практичне значення, оскільки дозволяє знайти лікування хвороб, які зараз вважаються невиліковними. Крім того, експерименти показали, що молекула може використовуватись у профілактичних цілях.

“Ми сподіваємося, що в майбутньому нам вдасться значно відстрочити розвиток багатьох вікових захворювань та покращити якість життя людей”, – поділився Бен-Сассон.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше