Спалення Корану у Швеції, Данії та Нідерландах — Громадська Рада при ДЕСС відреагувала

Там закликають ООН, ОБСЄ, Європейський Союз та Раду Європи максимально відповідально поставитися до вже здійснених та ймовірних майбутніх провокацій і вжити необхідних заходів. 

Пов'язане з діяльністю російських спецслужб: Громадська Рада при ДЕСС виступила з заявою через випадки спалення Корану

Громадська Рада при Державній службі України з етнополітики та свободи совісті прийняла заяву через демонстративне та провокаційне спалення Корану у Швеції, Данії та Нідерландах, в якій надала оцінку таким діям. Цю заяву на своєму сайті публікує Кримськотатарський ресурсний центр. 

У тексті сказано, що випадки спалення Священної книги є розпалюванням міжрелігійної ворожнечі та посяганням на права й почуття віруючих.

У Громадській раді вважають, що ці інциденти мають зв’язок з деструктивною діяльністю російських спецслужб в країнах Європи та Близького Сходу. Представники установи вимагають від уповноважених органів країн, де відбулися провокації, провести максимально ретельний аналіз реальних причин зазначених протиправних діянь та встановити причетних. 

“Громадська рада із занепокоєнням відзначає спроби політизації зазначених провокацій діячами різних країн, та насамперед – їх використання у російській державній пропаганді із метою, завідомо далекою від захисту справжніх інтересів мусульман, права на свободу совісті та міжрелігійного миру”, – сказано в заяві. 

Організація закликала ООН, ОБСЄ, Європейський Союз та Раду Європи разом з урядами, релігійними структурами та громадянським суспільством європейських країн максимально відповідально поставитися до вже здійснених та ймовірних майбутніх провокацій, й вжити всіх заходів для збереження міжконфесійного миру та злагоди.

“Громадська рада констатує, що досвід жахливих утисків права на свободу совісті та переслідувань “неправильних” та “незручних” релігій та вірувань карателями агресора на окупованих територіях України має згуртувати цивілізовані нації світу у протидії сучасному нацизму, варварству й ксенофобії”, – йдеться в заяві. 

Нагадаємо, видання Bloomberg писало, що, на думку міністра закордонних справ Фінляндії Пекки Хаавісто, Росія могла бути причетна до протесту зі спаленням Корану у Стокгольмі. Як наслідок, тепер вступ Швеції до НАТО під загрозою. 

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше