Санкції проти РФ – ЄС схвалив новий пакет обмежень, деталі

Прийнято рішення про встановлення граничної ціни на нафту та нафтопродукти РФ.

ЄС затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії

ЄС затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії, включаючи обмеження цін на російську нафту. Також він передбачає заборону на імпорт російських товарів на суму 7 млрд євро.  Про це повідомила Єврокомісія.

«Цей пакет, який тісно координувався з нашими міжнародними партнерами, є відповіддю на ескалацію та незаконну війну Росії проти України, включно з незаконною анексією української території на підставі фіктивних референдумів, мобілізацією додаткових військ і відкритими ядерними погрозами», – йдеться у повідомленні.

Цей пакет санкцій запроваджує нові заборони ЄС на імпорт вартістю 7 мільярдів євро для обмеження доходів Росії, а також експортні обмеження, що ще більше позбавить військово-промисловий комплекс РФ ключових компонентів і технологій, а російську економіку — європейських послуг і досвіду. Санкції також позбавляють російську армію та її постачальників додаткових товарів і обладнання, необхідних для ведення війни проти України. Пакет також закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7.

Санкції проти фізичних та юридичних осіб

Додатково застосовано санкції проти фізичних та юридичних осіб. Обмеження націлені на тих, хто причетний до російської окупації, незаконної анексії та фіктивних референдумів на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Сюди також входять фізичні та юридичні особи, які працюють в оборонному секторі РФ, наприклад високопоставлені та військові посадові особи, а також компанії, що підтримують російські збройні сили. ЄС також продовжує націлюватися на осіб, які поширюють дезінформацію про війну.

Обмежувальні заходи ЄС спрямовані на ключових осіб, які приймають рішення, олігархів, високопоставлених військових і пропагандистів, відповідальних за підрив територіальної цілісності України.

Поширення обмежень на Херсонську та Запорізьку області

Географічну сферу дії обмежувальних заходів розширили на всі тимчасово окуповані території України в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях.

Нові обмеження на імпорт

Було погоджено додаткові обмеження на імпорт на суму майже 7 мільярдів євро. Вони включають, зокрема, заборону на імпорт російських готових сталевих виробів, машин і приладів, пластмаси, транспортних засобів, текстилю, взуття, шкіри, кераміки, деяких хімічних продуктів.

Додаткові експортні обмеження

Нові санкції передбачають додаткові експортні обмеження, які мають на меті зменшити доступ Росії до військової, промислової та технологічної продукції, а також її здатність розвивати свій сектор оборони та безпеки.

Це включає заборону експорту вугілля, включно з коксівним вугіллям (яке використовується на російських промислових підприємствах), окремих електронних компонентів (в російській зброї), технічних виробів, що використовуються в авіаційному секторі, а також певних хімікатів.

Запровадження обмеження цін на нафту

Сьогоднішній пакет санкцій знаменує початок імплементації в рамках ЄС угоди G7 щодо експорту російської нафти. У той час як заборона ЄС на імпорт російської нафти морем повністю залишається в силі, обмеження ціни, щойно буде запроваджено, дозволить європейським операторам здійснювати та підтримувати транспортування російської нафти до третіх країн за умови, що її ціна залишиться під попередньо встановленим «лімітом».

Цей захід тісно координується з партнерами G7. Він набуде чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів переробки нафти після подальшого рішення Ради.

Обмеження для державних підприємств

Новий пакет санкцій забороняє громадянам ЄС займати посади в керівних органах деяких державних підприємств РФ.

Фінансові послуги, ІТ-консультації та інші бізнес-послуги

Євросоюз запроваджує заборону на обслуговування криптогаманців громадян та резидентів Росії.

Наявні заборони на криптовалютні активи було посилено шляхом заборони всіх криптовалютних гаманців, рахунків або депозитарних послуг, незалежно від суми гаманця.

Пакет санкцій розширює спектр послуг, які більше не можуть бути надані уряду Росії або юридичним особам РФ: тепер вони включають ІТ-консультації, юридичні консультації, архітектурні та інженерні послуги.

Стримування обходу санкцій

ЄС запровадив новий критерій переліку, який дозволить йому застосовувати санкції до осіб, які сприяють порушенням заборони на обхід санкцій.

«Санкції ЄС проти Росії виявилися ефективними. Вони завдають шкоди здатності Росії виробляти нову зброю та ремонтувати наявну, а також перешкоджають транспортуванню матеріалів», – заявили в ЄС, підкресливши, що блоку єдиний у своїй солідарності з Києвом та продовжуватиме підтримувати Україну та її народ разом з міжнародними партнерами, зокрема шляхом додаткової політичної, фінансової та гуманітарної допомоги.

 

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше