Чеські активісти купили танк Т-72 для ЗСУ

Так, Чехія стала першою країною, де звичайні люди купили для Збройних Сил України модернізований T-72 AVANGER. Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Танк Томаш попрямує в Україну. Менш ніж за місяць чехи відмовилися від нього Збір на танк розпочався на початку вересня, метою було зібрати тридцять мільйонів крон.

 За словами організаторів, Чехія стала першою країною, де люди накинулися на танк, щоб відправити його проти армії президента Росії Володимира Путіна. «Танк назвали Tomáš, маючи на увазі першого президента Чехословаччини», — сказав Мартін Ондрачек для проекту «Подарунок для Путіна». Організатори проекту консультувалися з українською армією щодо закупівлі танка, його доставку та транспортування забезпечить Міністерство оборони Чехії. Йдеться про радянський танк Т-72, ​​модернізований компанією Česká zbrojovka. Він краще, ніж звичайний варіант, захищає екіпаж і призначений для ураження танків і бронетехніки, живої сили і низьколітаючих цілей противника.

Акція «Подарунок для Путіна» тепер буде зосереджена на зборі грошей на купівлю амуніції. «А що далі? Боєприпаси для танків, гранатометів, гаубиць і гармат», – повідомили організатори. На своєму сайті вони пишуть, що інтенсивність вогню на окремих ділянках російсько-українського фронту на окремих етапах за кількістю витрачених боєприпасів наближається до найбільших боїв Другої світової війни. Запит на його придбання консультувався безпосередньо з представниками України. Планують придбати танкові снаряди для Т-72, ​​реактивні снаряди для реактивних систем залпового вогню РМ-70 Вампір 4D або артилерійсько-мінометні боєприпаси. «Військовий аташе підписав наказ сьогодні вранці в посольстві України.

Тепер відбудеться простий процес. Цей танк буде запакований і доставлений у певне місце в Європі, звідки він поїде коридором, яким зброя прямує в Україну. Цим займається команда з Міністерства оборони», – каже Ондрачек. «У нас є домовленість з українською стороною та Міністерством оборони Чехії, що, якщо це можливо, ми будемо стежити за історією танка «Томаш». Нам пообіцяли, що з деяким запізненням ми матимемо інформацію не лише про його поїздку в Україну та його передачу, а й про його бойові завдання згодом», – пояснив Ондрачек і побажав йому прослужити якомога довше. Проект «Подарунок для Путіна» анонсував на початку травня бізнесмен Далібор Дедек.

На зібрані кошти Міністерство оборони закуповує у чеських виробників і постачальників військову техніку відповідно до потреб української армії. Наразі на рахунок Посольства України в Празі зі збору надійшло понад 213 мільйонів крон.

To máš! – На, маєш!

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше