Для України війна – це боротьба за незалежність і виживання

В ОП заявили, що для України війна - це боротьба за незалежність і виживання

Для України війна – це боротьба за незалежність і виживання. Водночас її вплив значно виходить за межі наших кордонів.

Про це заявила радник з питань комунікацій керівника Офісу Президента України Дарія Зарівна, повідомляє РБК-Україна з посиланням на її виступ на Другій міжнародній конференції Crimea Global. Understanding Ukraine through the South.

Конференція була присвячена поглибленню діалогу між Україною та країнами Африки, Азії й Латинської Америки.

“Протягом усього лише одного покоління Східна Європа втратила свою незалежність через радянську окупацію й подальше домінування СРСР. Водночас у цей же період десятки країн за межами Заходу здобули незалежність”, – зазначила Зарівна.

Вона також додала, що це дало їм унікальну можливість залишатися осторонь європейських і євроатлантичних проблем та сварок. Україна повністю поважає право цих країн на нейтралітет, усвідомлюючи яким важким і тривалим був їхній шлях. Але вторгнення Росії в Україну – це зовсім інше. Це не конфлікт між Росією й Заходом. Це не проксі-війна.

“Для Росії – це колоніальна війна. Для нас – це боротьба за незалежність і виживання. Водночас її вплив значно виходить за межі наших кордонів: ядерна безпека, продовольча безпека, глобальна логістика, екологічна катастрофа. Якщо бодай одна спроба реколонізації увінчається успіхом, це поставить під загрозу суверенітет десятків держав по всьому світу. Цей ключовий факт відсутній у всіх іноземних мирних планах, які ми бачили до цього часу”, – додала вона.

За її словами, Формула миру президента Зеленського розроблена для того, щоб запобігти перетворенню війни на домінуючий інструмент міжнародної політики у XXI столітті.

“Сила цієї Формули полягає в колективних діях. Вона дає кожній державі доброї волі можливість проявити лідерство. Для країн, що не належать до Заходу, це шанс стати піонерами у впровадженні глобальних реформ”, – підкреслила Зарівна.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше