Європейський Союз оголосив про припинення фінансової підтримки Нігеру та евакуацію громадян ЄС із країни.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Дипломатичну службу ЄС.
Як сказано у заяві, ЄС припиняє бюджетну підтримку, надану Нігеру, а також усі заходи співпраці у сфері безпеки.
“Ми також вирішили репатріювати європейських громадян, і ми зараз виконуємо цю операцію”, – сказано у повідомленні.
Однак у країні залишаться діяти групи Генерального директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги. Вони намагатимуться обмежити негативні наслідки перевороту для більш уразливого населення Нігеру.
“У майбутньому ми приєднаємося до рішень, прийнятих главами держав регіону в рамках ECOWAS, щоб відновити конституційний порядок у Нігері”, – заявили в ЄС.
Переворот у Нігері
26 липня військовослужбовці президентської гвардії заблокували доступ до резиденції президента Нігера Мохаммеда Базума. ЗМІ повідомляли про спробу держперевороту.
Солдати застерегли від будь-якого іноземного втручання, додавши, що вони поважатимуть життя та здоров’я Базуму. Ряд країн світу одразу ж засудили переворот у Нігері, зокрема й Україна.
Пізніше у Нігері військові оголосили, що повалили уряд президента Мохамеда Базума, закрили кордони та запровадили комендантську годину.
У п’ятницю, 28 липня, глава президентської гвардії Абдурахман Чіані назвав себе новим лідером Нігеру. Він був пов’язаний із спробою державного перевороту проти екс-президента у 2015 році.
Гвінея стала першою країною, яка виступила на підтримку повстанців, які захопили владу у Нігері. Влада Буркіна-Фасо і Малі, у свою чергу, заявила про готовність воювати на боці повстанців Нігеру.
Про переворот у Нігері та про те, як він може вплинути на ситуацію в регіоні, – читайте у матеріалі РБК-Україна.