Індія купує нафту у країни-агресора через знижки

Експертка пояснила, чому Індія купує російську нафту

Індія купує у Москви нафту через знижки. Країна відмовиться від російської нафти, якщо інші постачальники запропонують нижчі ціни.

Таку думку в інтерв’ю РБК-Україна висловила Свасті Рао, наукова співробітниця Центру Європи та Євразії, Інституту оборонних досліджень та аналізу імені Манохара Паррікара з Індії.

“Щодо нафти, то завтра, якщо ми почнемо її брати звідкись дешевше, ми перейдемо на іншого постачальника”, – сказала вона.

Рао нагадала, що Індія ніколи не купувала російську нафту до початку війни в Україні. Її отримували з країн Перської затоки.

“Коли почалася війна і коли проти Росії були застосовані санкції, Росія хотіла вийти на інші економіки, і дала нам великі знижки. Через війну, оскільки ціни стали зниженими, Індія почала купувати багато нафти в Росії. Це лише через геополітичну ситуацію”, – розповіла експертка.

За її словами, через знижки та через те, що Індія дуже залежить від вуглеводнів, особливо нафти, індійці почали купувати в Росії, тому що хотіли отримати якомога більше за дешеву ціну”.

“Отже, ми купуємо нафту через знижки. І ще тому, що купівля Індією російської нафти дозволила залишатися стабільними цінам на сиру нафту. Інакше вони могли бути дуже, дуже непередбачуваними. Тож у багатьох відношеннях я вважаю, що зміна джерел постачання нафти дозволила спрацювати “ціновій стелі” G7 і санкціям”, – додала вона.

Рао заявила, що Індія має дуже прозору комунікацію із західними партнерами щодо цього. “Тож вони розуміють, у чому причина того, що Індія купує так багато нафти, і на яких умовах Індія купує цю нафту”, – сказала вона.

Нагадаємо, Індія після початку російського вторгнення в Україну різко збільшила торгівлю з Росією, зокрема, купуючи її нафту, яка приносить прибутки для військової машини Кремля.

За даними опитування Центру Разумкова, у січні 2024 року Індія перейшла для українців у категорію ворожих країн. Вона опинилася в компанії таких країн, як Китай, КНДР та Іран.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше