Сім країн світу розпочали випробування на людях вакцини проти раку легень

Медики семи країн світу почали випробовувати на пацієнтах вакцину проти раку легенів на основі мРНК після того, як експерти високо оцінили її революційний потенціал

Зміст

Про це повідомляє The Guardian.

Вакцина, відома як BNT116, розроблена компанією BioNTech, призначена для боротьби з найпоширенішою формою недрібноклітинного раку легенів (НДКРЛ).

Вона працює за принципом “навчання” імунної системи розпізнавати та знищувати ракові клітини, а також запобігати їх повторній появі.

Згідно з повідомленням, у 34 дослідницьких центрах у семи країнах, серед яких Велика Британія, США, Німеччина, Угорщина, Польща, Іспанія та Туреччина, розпочалася перша фаза клінічних випробувань вакцини BNT116 на людях. 

Очікується, що в дослідженнях візьмуть участь близько 130 пацієнтів з різними стадіями НДКРЛ. Мета вакцини – посилити імунну відповідь людини на рак, не пошкоджуючи здорові клітини, на відміну від хіміотерапії.

“Зараз ми вступаємо в дуже захоплюючу нову еру клінічних випробувань імунотерапії на основі мРНК для дослідження лікування раку легенів, – зазначив професор Сіоу Мінг Лі, консультант-медик-онколог в Університетському коледжі Лондона, який очолює випробування у Великій Британії. – Її легко застосовувати, і ви можете вибрати специфічні антигени в раковій клітині, а потім націлити на них свою дію. Ця технологія – наступний великий етап у лікуванні раку”.

  • 26 квітня повідомляли, що у Великій Британії розпочалося тестування на людях першої у світі мРНК-вакцини проти меланоми – найсмертоноснішої форми раку шкіри.

Читати Еспресо в Telegram

Читати Еспресо в Telegram

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше