Некрополь Саккара в Єгипті – археологи виявили сир віком 2600 років

Ймовірно, продукт був частиною підношення богам.

Археологи знайшли в Єгипті сир віком понад дві тисячі років

Археологи, які проводять розкопки в єгипетському некрополі Саккара, виявили ємності з сиром, що нагадує сучасний єгипетський халумі. Як повідомляє «НВ», поховання відноситься до періоду правління 26 династії, а отже, знайденому сиру може бути близько 2600 років.

На думку дослідників, цей продукт міг бути частиною підношення богам. Виявлений сир відноситься до сиру ханам. Він найбільше нагадує сучасний халумі, який виготовляється з суміші козячого та овечого молока, іноді з додаванням коров’ячого.

На посудинах з сиром було виявлено письмена, які відносяться до демотичного письма. Воно притаманно пізній стадії розвитку єгипетського письма.

Крім ємностей із сиром, у Саккарі виявили й інший посуд. Археологи планують розкрити її найближчим часом. На думку вчених, усередині можна буде знайти підношення богам.

Нагадаємо, раніше археологи виявили храм, присвячений богу Ра, який знаходиться за 20 кілометрів від Каїра. Храм був збудований за часів п’ятої династії (2456-2323 роки до нашої ери).

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше