Кратер ведмідь – вчені знайшли незвичайний кратер на Марсі – фото

Знімок кратера зробив апарат Mars Reconnaissance Orbiter.

Космічний ведмідь: на Марсі знайшли кратер незвичайної форми

Вчені за допомогою інструменту HiRISE орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter отримали знімок незвичайного кратера на Марсі. Він нагадує морду гігантського ведмедя, повідомляє Science Alert.

Подібність до тварин кратер отримав завдяки незвичайній структурі по центру, яка нагадує ніс ведмедя. Що могло її створити?

«Там є пагорб з V-подібною структурою обвалення (ніс), двома кратерами (очі) та круговим малюнком зламу (голова). Круговий малюнок тріщини може бути пов’язаний з осіданням відкладень над ударним кратером. Можливо, ніс є вулканічним або грязьовим жерлом, а відкладення можуть бути лавою або грязьовими потоками», – заявив головний дослідник HiRISE Альфред Макьюен.

Водночас точно сказати, що зробило кратер схожим на ведмедя, не можна. Ймовірно, у цьому могли б допомогти дослідження, проведені на місці, але зараз цього не можна зробити.

Раніше марсохід Curiosity зробив фотографію поверхні Марса, на якій був помічений камінь, що спантеличив фахівців NASA. Камінь незвичайного сірого кольору розташовується на червоній породі.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше