Хвороба правець -яка небезпека та ймовірні шляхи зараження

Правець: українцям нагадали, як вберегтись від смертельного захворювання

Гостре інфекційне захворювання правець передається внаслідок потрапляння бруду у рану чи укусів тварин. У випадку виявлення симптомів хвороби необхідно терміново звернутись за кваліфікованою допомогою медпрацівників.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу НСЗУ в Telegram.

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що передається внаслідок травми, якщо бруд потрапить у відкриту рану, внаслідок укусів тварин.

“Після обробки антисептиком бактерії не знешкоджуються. Тож, щоб захиститися від правця, треба вакцинуватися“, – пояснюють в НСЗУ.

Зазначається, що вакцинуватися від правця безоплатно можна у медзакладі, де працює ваш сімейний лікар чи педіатр.

Вакцинацію розпочинають у ранньому дитячому віці:

  • перше щеплення у 2 місяці.
  • друге – у 4 місяці.
  • третє – у 6 місяців.
  • четверте – у 18 місяців.
  • наступне щеплення у 6 років, далі – кожні 10 років.

Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, складіть у педіатра чи сімейного лікаря графік введення доз, яких не вистачає.

“Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше отримали щеплення, проводять у віці 26 років. Подальша планова ревакцинація відбувається кожні 10 років”, – зауважили в повідомленні.

Нагадаємо, у Чернівецькій області на початку цього року госпіталізували чоловіка з підозрою на правець.

Варто зауважити, що в Україні календар щеплень розрахований не тільки на дітей. Детальніше про те, які вакцинації необхідно робити дорослим, можна дізнатись в матеріалі РБК-Україна.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше