Ставки за іпотекою в Україні зросли до 14%

Банки різко підняли ставки за іпотекою: скільки коштує кредит на житло

Середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами в Україні у березні 2023 року зросла до 14,0% в порівнянні з 8,3% у лютому.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на опитування Національного банку України (НБУ), проведене серед комерційних банків.

За даними прес-служби, банки України в березні 2023 року видали 36 іпотечних кредитів на загальну суму 38,8 млн гривень.

Про видачу нової іпотеки в березні поінформували два банки, які кредитували придбання житла виключно на вторинному ринку нерухомості.

У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів у березні видано в Київський області – 14 договорів на загальну суму 16,1 млн гривень (41% від загального обсягу).

Банки різко підняли ставки за іпотекою: скільки коштує кредит на житло

Ефективні ставки включають номінальну, а також всі супутні витрати позичальників та розраховуються на весь строк кредиту.

Відзначимо, банки України видають іпотечні кредити лише за державними програмами, які передбачають компенсацію частини вартості з держаного бюджету.

Нагадаємо, банки України у 2022 році видали 2009 іпотечних кредитів на загальну суму 1,96 млрд гривень. Порівняно з 2021 роком нове іпотечне кредитування скоротилося в 5,3 рази за кількістю договорів та в 4,3 рази в грошовому вимірі.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше